Θέση για πρακτική άσκηση 20/10/2016

Εκ μέρους της εταιρείας ANAX Software GmbH

Aποτελούμε μία εταιρία πληροφορικής στη Θεσσαλονίκη που ασχολείται κυρίως με ανάπτυξη εφαρμογών σε λειτουργικά συστήματα Android, iOS και έχουμε ανοιχτές θέσεις για πρακτική άσκηση τελειόφοιτων φοιτητών.  Αυτή τη στιγμή έχουμε ανοιχτά 5 projects εκ των οποίων το 1 είναι σε συνεργασία με μεγάλη Ελληνική εταιρία πληροφορικής. Η εταιρία μας είναι ταχέως αναπτυσσόμενη και θεωρούμε πως θα αποτελέσει ένα πολύ καλό πρώτο βήμα για τους φοιτητές Εφαρμοσμένης Πληροφορικής.

Οι φοιτητές θα απασχοληθούν είτε στο frontend είτε στο backend κομμάτι των εφαρμογών μας. Οι τεχνολογίες που χρησιμοποιούμε στο backend είναι διαφορετικές ανάλογα με το project (php, java, asp.net) ενώ στο frontend χρησιμοποιούμε Xamarin και Ionic. Ειδικά το Xamarin  αποτελεί top επιλογή πληθώρας εταιριών παγκοσμίως και έτσι θεωρούμε πως μια πρακτική άσκηση σε αυτό, θα ενισχύσει ακόμη περισσότερο τις επαγγελματικές δυνατότητες των φοιτητών.

Το περιβάλλον είναι ευχάριστο αποτελούμενο από νέους προγραμματιστές με όρεξη για δουλειά, κατάλληλο για την πρώτη εμπειρία ενός προγραμματιστή με την αγορά εργασίας.

Στοιχεία επικοινωνίας:

Ιωάννης Καψούρας